Saturday Skimmers Autumn Series

Saturday Skimmers Autumn Series

R1

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Class Sailor CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Laser Radial Morgan Tindall   1136 1384 2 0:20:18 1.0
2 Laser Radial James Downard   1136 1416 2 0:20:46 2.0
3 LASER Jem Causer   1095 1423 2 0:21:40 3.0
4 Laser Radial Robert Crane   1136 1496 2 0:21:57 4.0
5 Topper Bobby Deards   1341 1046 1 0:26:00 5.0
6 R S Tera sport Martin Gubala   1457 1170 1 0:26:46 6.0
7 R S Tera Pro Gavin Cope   1356 1090 1 0:26:48 7.0
8 Topper James Finlon   1341 1120 1 0:27:50 8.0
9 Topper 4.2 Jacob Potts   1377 1165 1 0:28:12 9.0
10 RS Aero 5 Esther Naybour   1107 960 1 0:28:54 10.0
11 LASER 4.7 Harry Downard   1195 1045 1 0:29:09 11.0
12 Topper Bernard Potts   1341 1174 1 0:29:11 12.0
13 Miracle Abigail Clarke Stephanie Clarke 1210 1068 1 0:29:25 13.0
14 LASER 4.7 Hannah Downard   1195 1056 1 0:29:27 14.5
14 LASER 4.7 Hannah Bealey   1195 1056 1 0:29:27 14.5
16 Laser Radial Tazmin Tindall   1136 1058 1 0:31:03 16.0
17 Topper Tom Jacobs   1341 DNF     20.0
17 RS Feva XL Thomas Jenner-Hatch Luc Jenner-Hatch 1235 DNF     20.0
17 Topper Thomas Philp   1341 DNF     20.0

R2

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Class Sailor CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Laser Radial Morgan Tindall   1136 1091 2 0:16:00 1.0
2 Laser Radial James Downard   1136 1100 2 0:16:08 2.0
3 LASER 4.7 Harry Downard   1195 1178 2 0:16:26 3.0
4 LASER Jem Causer   1095 1083 2 0:16:29 4.0
5 Laser Radial Tazmin Tindall   1136 1134 2 0:16:38 5.0
6 LASER 4.7 Hannah Downard   1195 1196 2 0:16:41 6.0
7 LASER 4.7 Hannah Bealey   1195 1203 2 0:16:47 7.0
8 R S Tera Pro Gavin Cope   1356 698 1 0:17:09 8.0
9 Laser Radial Robert Crane   1136 1202 2 0:17:38 9.0
10 RS Aero 5 Esther Naybour   1107 1184 2 0:17:50 10.0
11 Miracle Abigail Clarke Stephanie Clarke 1210 702 1 0:19:20 11.0
12 Topper Bobby Deards   1341 820 1 0:20:23 12.0
13 Topper James Finlon   1341 960 1 0:23:52 13.0
14 Topper 4.2 Jacob Potts   1377 1068 1 0:25:51 14.0
15 Topper Bernard Potts   1341 1391 1 0:34:35 15.0
16 Topper Tom Jacobs   1341 1540 1 0:38:17 16.0
17 R S Tera sport Martin Gubala   1457 DNS     20.0
17 RS Feva XL Thomas Jenner-Hatch Luc Jenner-Hatch 1235 DNF     20.0
17 Topper Thomas Philp   1341 DNF     20.0

R3

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time
Rank Class Sailor CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Laser Radial James Downard   1136 1703 3 0:24:59 1.0
2 LASER Jem Causer   1095 1669 3 0:25:24 2.0
3 Laser Radial Morgan Tindall   1136 1785 3 0:26:11 3.0
4 Laser Radial Tazmin Tindall   1136 1796 3 0:26:21 4.0
5 LASER 4.7 Harry Downard   1195 1929 3 0:26:54 5.0
6 LASER 4.7 Hannah Downard   1195 1941 3 0:27:04 6.0
7 RS Aero 5 Esther Naybour   1107 1845 3 0:27:47 7.0
8 LASER 4.7 Hannah Bealey   1195 2016 3 0:28:07 8.0
9 Laser Radial Robert Crane   1136 1926 3 0:28:15 9.0
10 Topper James Finlon   1341 1706 2 0:31:48 10.0
11 Topper Bobby Deards   1341 1758 2 0:32:46 11.0
12 Topper Bernard Potts   1341 978 1 0:36:28 12.0
13 R S Tera Pro Gavin Cope   1356 2007 2 0:37:00 13.0
14 Topper Tom Jacobs   1341 2147 2 0:40:02 14.0
15 Topper 4.2 Jacob Potts   1377 DNS     20.0
15 Miracle Abigail Clarke Stephanie Clarke 1210 DNS     20.0
15 R S Tera sport Martin Gubala   1457 DNS     20.0
15 RS Feva XL Thomas Jenner-Hatch Luc Jenner-Hatch 1235 DNS     20.0
15 Topper Thomas Philp   1341 DNS     20.0



Sailwave Scoring Software 2.4.9
http://www.sailwave.com/